Біоінсектицид Актофіт 40 мл Біоветфарм
Біоінсектицид Актофіт 40 мл Біоветфарм
Інсектицид кишково-контактної дії біологічного походження
Актофіт — високоефективний біопреспарат для захисту рослин відкритого та закритого ґрунту від листогризних і соковистих шкідників: колорадського жука, трипсів, павутинного кліща, тлі, совок, листерток, плодопровід та ін.
Дає змогу виростити екологічно чисту продукцію. Актофіт належить до нового покоління засобів захисту рослин. Не викликає звикання у шкідників Активною речовиною препарату є комплекс природних авермектинів, які виробляються непатогенним ґрунтовим грибком — Streptornyces avermitilis. Авермектини — це природні високо специфічні нейротоксини, які в мікродозах проникають в організм членистоногих шкідників кишковим або контактним способом і вражають їхню нервову систему.
Характерна особливість застосування Актофіту — t* повітря понад 18 градусів. Ефективність його дії безпосередньо залежить від температури довкілля. Препарат можна використовувати в період збирання врожаю овочевих і плодово-ягідних культур, останнє оброблення перед збиранням врожаю — 48 годин. Термін ізоляції бджіл — 24 години.
Особливості застосування Актофіту проти комплексу шкідників, що гризять.На картоплі
Колорадський жук
Для ефективної боротьби з імаго колорадського жука як першого, так і другого покоління, який сильно ушкоджує культуру баклажана та томата, особливо в періоди інтенсивного літа, застосовується доза препарату в 4 мл/л (0,4%) з інтервалом від 4 до 8 днів в Залежно від інтенсивності лëта та ступеня заселення рослин. Число оброблень може бути збільшене до 8-10. Ефективність препарату може бути збільшена у разі додавання в робочий розчин рідкого мила (шампуню) з розрахунку 1-2 мл шампуню на 10 літрів води.
До уваги споживачів. Препарат не ефективний по мурованні колорадського жука.
На кольоровій та білокачаній капусти
Личинки лускухих.
Препарат ефективний проти всіх личинкових вікових груп ліпної та капустиної білинок, капусткової молі, а також капустяного совання за гарантованої кишково-контактної дії вже в дозі 2 мл/л (0,2%). Однак особливості будови капустяного листа (вісковий наліт), перешкоджають рівномірному змочуванню оброблюваної поверхні, і в такий спосіб різко знижують ефективність препарату й особливо його кишковий вплив. Тому для посилення контактного ефекту ми рекомендуємо дозу в 4 мл/л (0,4%). Ця доза дає змогу також обробляти й за нижнього рівня температур (16-18 °C).
Якщо обробка проводиться за температури 28 °C і вище, доза препарату може бути знижена на 25%. Залежно від температури повітря максимальний ефект настає впродовж 6-48 годин. У зв'язку з особливістю біології деяких різновидів шкідників (догляд старших вікових груп на живлення всередину ганчір) рекомендуємо проводити оброблення за молодшими личинковими віковими віковими характеристиками. Додавання перед обробленням у робочий розчин шампуні (1-2 мл на 10 л) підвищить ефективність препарату. Не рекомендується проводити оброблення проти липкогризних шкідників у вечірню пору та за t <14 °C.
До уваги споживачів. Препарат не ефективний проти пащеного слизу.
На плодово-ягідних і декоративних культур
Залежно від типу шкідника ефективна доза коливається від 3 до 5 мл/л (0,3 — 0,5%). Проти личинок блідого та жовтого крожівників досить однієї обробки (друга тільки за другим поколінням) за концентрації робочого розчину 3 мл/л (0,3%). Проти всіх різновидів липкогризних шкідників на декоративних культурах ефективною є концентрація на 0,4%. Ця ж концентрація високоефективна проти личинок лускукрилих шкідників на плодових культур (листоверток, плодотяг і п'ядениці). За високої температури повітря доза в 3 мл/л (0,3%). Для боротьби з гніздами яблуної молі може бути застосована доза 5 мл/л (0,5%), але оброблення треба проводити за мінімальної відстані отвору розпилювача від гнізда. Ця ж доза ефективна проти личинок глоду, шкірчастого та непарного шовкопрядів. У всіх випадках бажано проводити оброблення за молодшими личинковими віком.
До уваги споживачів. Після оброблення препаратом плодових або ягідних культур у вищенапропонованих концентраціях повністю знищується популяції рослинних кліщів.
Особливості застосування Актофіту проти комплексу супутніх шкідників
Препарат у рекомендованих дозах високоефективний проти більшості різновидів ширяльних тлів на овочевих, плодово-ягідних, технічних і декоративних культур.
Багаторічна практика застосування природного Актофіту в захищеному ґрунті показала, що різні види та популяції лій мають різний ступінь чутливості до препарату. Тому, для успішного застосування та зниження норми витрати препарату у відкритому ґрунті, ми рекомендуємо попередньо робити пробу для визначення мінімально ефективної дози для Вашої популяції (віду) км. У разі першої появи шкідника або за 5-7 днів перед обробленням за допомогою ручного обприскувача (обприскувач можна замінити трьома невеликими ємностями об'ємом до 1 літра, у які занурюються заселені тлями листя), проводиться обробка контрольних рослин (це може бути одна гілка або листя рослини) у концентрації 4, 6 і 8 мл/л (0,4; 0,6 и 0,8%). Порахування ефективності проводиться на 3 і 6 день після оброблення. Мінімально ефективною вважається доза, якщо на 3 день загибель лій становить 70-80%, а на 6 день — 90-95%. Ефективність визначається візуально.
З огляду на те, що кишкова дія препарату (з-за відсутності у нього системного ефекту) на супутніх шкідників унеможливлюється, а слабка рухова активність лій знижує можливість гарантованого контакту шкідника з препаратом на поверхні аркуша або Стебля, особливу увагу треба приділяти якості оброблення, яка має забезпечувати змочування колонією тлей робочим розчином, особливо якщо обробляються верхівки пагонів, заселені тюлями. Для підвищення біологічної ефективності рекомендується перед обробленням додати в робочий розчин поверхнево активну речовину: 0,01% твіну, 0,05% КМЦ або 0,02% рідкого мила (шампуні); до того ж додавання цих речовин збільшує ймовірність ураження колоній тлей різними ентомопатогенними грибами.
Велике значення під час роботи проти наявних шкідників має температура повітря в момент оброблення. Якщо немає можливості провести контрольне оброблення, то за температури повітря 28 °C і вище, максимальна доза (8 мл/л) автоматично може бути знижена на 25%. Необхідно мати на увазі, що випадання опадів у перші 8-10 годин після оброблення істотно знижує ефективність препарату.
Ми також не рекомендуємо проводити оброблення проти шкідників за температури повітря менш ніж 22 oC і в вечірню пору.
Повторне оброблення здійснюється в міру появи шкідника, але не раніше ніж за 15-20 днів після останньої обробки. Препарат високоефективний проти тлів на цитрусових культурах у відкритому та захищеному ґрунті.
У рекомендованих дозах препарат ефективний проти червоногалової яблуної тлі та листової галової тилі на смородині. Однак треба враховувати, що оброблення рослин проти цих шкідників бажано проводити до початку скручування листової пластинки.
У рекомендованих дозах препарат не токсичний для семиточкової польової корівки.
До уваги споживачів. Препарат можна застосовувати в період збирання врожаю на овочевих і плодово-ягідних культур. Остання обробка перед збиранням врожаю за 48 годин.
Особливості застосування Актофіту проти комплексу рослинних кліщів.
Зараз препарати на авермектиновій основі є найефективнішими акарицидами у світі.
Виробничі випробування показали високу (близнюку до 100%) ефективність Актофіту проти трьох видів рослинних кліщів на овочевих, плодово-ягідних і декоративних культур: павутинного кліща, кліща Шлехтендалю та червоного плодового кліща в концентрації 0,1% (1 мл/л) препаратом. Однак для застосування препарату в умовах Нечорноземної зони або за температур близьких до порогових, а також для ефективного заглушення окремих вогнищ ми рекомендуємо дозу 0,2% (2 мл/л). У цьому разі досить, у разі досягнення кліщем порогових величин, однієї обробки на початку вегетаційного сезону і, зазвичай, популяції кліща більше не встигає відновитися. Практика застосування абамектинових препаратів показала, що вони, на відміну від піретроїдів, практично не впливають на природний комплекс ентомофагів, який надалі істотно стримує кількість шкідника.
До уваги споживачів. Не рекомендується обробляти проти рослинних кліщів за температури нижче 18 °C.
Особливості застосування Актофіту проти тепличного білка
Актопит ефективний проти тепличного білка, що вражає огірки, томати та баклажани в захищеному ґрунті, а на півдні та у відкритому ґрунті. Доза препарату на 0,6% (6 мл/л) повністю знищує всі стадії шкідника (бродяга, личинку, лялечку та імаго), а завдяки високій постембріоніальній токсичності та його яйця. Однак з огляду на особливості біології шкідника, як-от: стаціонарний тип живлення личинок, тривалий загальний цикл розвитку, високу захищеність імаго (перепарат на цього шкідника діє тільки контактно), а також можливість активного літа імаго, треба мати на увазі, що якість оброблення (нижня сторона аркуша має бути повністю змочена робочим розчином) є визначальним чинником високої ефективності. Практика застосування препарату проти тепличного білка в захищеному ґрунті показала, що для досягнення максимального ефекту необхідне повторне оброблення через 7-10 днів. Ефективність препарату підвищується під час застосування параметрів, що забезпечують дрібнодисперсне розпилення робочого розчину (наприклад, установок холодного туману).
Особливості застосування Актофіту проти комплексу рослинних трипсів
Препарат найбільш ефективний проти рухомих стадій (тилинки, імаго) рослинних трипсів, як на овочевих, так і на декоративних культурах у відкритому та захищеному ґрунті.Табичний трипс чутливіший до препарату та за гарантованого контакту досить дози 4-6 мл/л (0,4-0,6%). Для ефективного заглушення рухомих стадій западного квіткового (каліфорнійського) трипсу потрібно доза 0,8-1,2% (8-12 мл/л). Оскільки частина популяції трипсів не доступна для препарату (яйця в паренхімі листа та передкуколка та лялечка в ґрунті), для досягнення максимального ефекту потрібне повторне оброблення через 7-10 днів, бажано з додаванням у робочий розчин ПАР (приліпачів). Практика також показала, що підвищення ефективності препарату сприяє одночасному обробленню робочим розчином і ґрунту під ураженими рослинами. У цьому разі, непомітному, частина лялечок, що є на останніх стадіях розвитку, також гинуть.Трипси через свою біологію найстійкіші з шкідників у захищеному ґрунті, проти яких рекомендовано застосування авермектинів. Так само як і для популяризацій різних видів лій, ми рекомендуємо робити попереднє пробудження для визначення мінімально ефективної дози препарату проти цієї популяції (віду) трипса.
Необхідні умови ефективного застосування препарату
Оброблення рослин проводять у суху, ясну та безвітряну погоду, коли випадання опадів у перші 8-10 годин після оброблення малоймовірно. Оброблення здійснюється будь-яким типом обприскувачів, що забезпечує дрібнодисперсне розпилення робочої рідини та рівномірне змочування оброблюваної поверхні (листа, стебла). Вже за 4-8 годин після оброблення, залежно від температури повітря, шкірки, що гризли шкідники, перестають харчуватися (для сухих цей час подовжується до 8-16 годин) і втрачають рухову активність. Необхідно враховувати, що загибель шкідників настає на 2-3 добу після оброблення, а максимальний ефект від застосування препарату припадає на 5-6 добу. Інсектицидна дія препарату на поверхні аркуша за сприятливих погодних умов може тривати до 3 діб. Навіть незначні опади або рясна роса неабияк знижують ефективність препарату. Нижче порогового значення температури (16-18 °C для гризних і 18-20 °C для шкідників) ефективність препарату також неабияк знижується. За температури повітря 28 °C і вище рекомендована норма витрати препарату як для тих, хто гризить, так і для шкідників може бути знижена на 25% без втрати ефективності. Препарат не викликає резистентності (вивикликання) у шкідників, тому частота оброблень не знижує його ефективності. Додавання в робочий розчин поверхнево активних речовин істотно підвищує ефективність препарату проти комплексу гризних і сосних (тлей) шкідників у відкритому ґрунті.
До уваги споживачів. Зберігання робочого розчину не допускається.
Культура |
Шкідливі об’єкти |
Норма витрати, мл/л |
Кількість обробок |
Картопля |
Колорадський жук, імаго |
4 |
1 –2 |
Огірки (закритий грунт) |
Рослинні кліщі |
4 |
1 – 2 |
Попелиці |
8 |
1 ― 2 |
|
Трипсі |
10 |
1 ― 2 |
|
Декоративні культури, квіти, троянди (закритий грунт) |
Рослинні кліщі |
4 |
1 – 2 |
Попелиця |
8 |
1 – 2 |
|
Трипсі |
10 – 12 |
1 – 2 |
|
Кільчатий шовкопряд |
4 |
1 |
|
Мінуючі молі |
10 |
1 – 2 |
|
Виноград |
Павутинний кліщ |
2 |
1 – 2 |
Гронова листовійка |
2 |
1 ― 2 |
Для розширення сфери застосування Інститутом захисту рослин УААН, Інститутом садівництваУААН, Інститутом сільського господарства Полісся та іншими проведені випробування на таких культурах:
Культура |
Шкідливі об’єкти |
Норма витрати, мл/л |
Кількість обробок |
Томати, баклажани, огірки |
Колорадський жук |
4 |
1-2 |
Рослинні кліщі |
4 |
1-2 |
|
Попелиці |
8 |
1-2 |
|
Трипсі |
10 |
1-2 |
|
Капуста |
Капустяний білан |
4 |
1-2 |
Совки |
4 |
1-2 |
|
Попелиці |
8 |
1-2 |
|
Плодові та ягідні культури |
Пілольники |
4 |
1 |
Рослинні кліщі |
4 |
1-2 |
|
Попелиці |
6 |
1-2 |
|
Яблунева міль |
5 |
1 |
|
Плодостірки |
6 |
1-2 |
|
Квіткоїди |
4 |
1-2 |
|
Суниця садова |
Суничний кліщ |
6 |
1-2 |
Довгоносики |
4 |
1 |
|
Хміль |
Павутинний кліщ |
4 |
1-2 |
Температура зберігання ― 20°С ― + 30°С. Гарантійний термін зберігання 2 роки.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | БиоветФарм |
Тип | Біоінсектицид |
Мінімальна температура ефективної дії | 14 град. |
Максимальна температура ефективної дії | 45 град. |
Країна виробник | Україна |
- Ціна: 24 ₴