Засоби для септиків, вигрібних ям, дачних туалетів,компостних ям і каналізаційних труб
Одна з головних проблем, яку необхідно вирішити власнику дачної ділянки або заміського котеджу, приступаючи до благоустрою прилеглої території – це облаштування вигрібної ями або септика. Щоб каналізаційна система приватного будинку функціонувала більш ефективно і видалення стоків з неї була потрібна набагато рідше, слід застосовувати спеціальний засіб для вигрібних ям і туалетів.
Незалежно від варіанту пристрою кожна каналізаційна конструкція потребує постійного і ретельного догляду. Для виключення ризику забруднення грунту на ділянці та недопущення виникнення різних хвороб потрібно використовувати засіб для очищення вигрібних ям та септиків.
Препарати для очищення вигрібних ям випускають у формі порошку, таблеток, рідких сумішей, гранул і т. д.. Всі ці хімічні склади і біопрепарати дозволяють позбутися від багатьох проблем, які виникають в процесі функціонування каналізаційної системи, оскільки вони:
усувають неприємний запах;
- розкладають органічні відходи;
- знезаражують каналізаційні стоки;
- очищають септики і дренажні колодязі;
- значно зменшують обсяги осаду і розріджують донний мул.
В результаті застосування препаратів зменшується частота відкачування нечистот за допомогою асенізаторських машин, причому в кілька разів.
Біопрепарати та очищення вигрібних ям
Саме використання біопрепаратів для очищення індивідуальних конструкцій каналізаційних вважається вигідним з різних точок зору. Крім зниження витрат на обслуговування, матеріалами, з яких зроблено вигрібна яма, нічого не загрожує. А ось під впливом хімічних засобів металеві вироби швидко приходять в непридатність, і потрібна їх заміна.
Як працюють бактерії
У септиках і вигрібних ямах завжди присутні живі мікроорганізми, під впливом яких відбувається розкладання відходів. Однак цей процес протікає настільки повільно, що ефект від їх діяльності чекати доводиться досить довгий час. Додатково внесені мікроби для вигрібної ями у багато разів збільшують швидкість очищення. Живі бактерії для каналізації вирощуються в спеціальних лабораторіях. Вони нешкідливі для людського організму. Живляться ці мікроорганізми відходами нашої життєдіяльності: харчовими відходами, фекаліями. Папір, мильний розчин, жирові відкладення теж їм по смаку. В результаті роботи бактерій відбувається розщеплення органіки на прості речовини: вуглекислий газ, воду; нітрати і т. д. Вміст ями перетворюється в мутну водичку, не має ніякого запаху. При цьому залишаються недоторканими основні матеріали, задіяні в будівництві вигрібної ями – бетон, дерево або пластик. Одним з головних умов життєздатності бактерій є достатній вміст води в септику або вигрібній ямі. Якщо, наприклад, туалет тільки що побудований, або з септика проведено відкачування вмісту, запускати мікробів не має сенсу – вони там не виживуть. Допомогти в такому випадку може заливка в яму кількох відер води.
Важливо: Температура, при якій живуть бактерії для септика, становить +4 — +45 градусів.
Отже, засоби для чищення вигрібних ям є дуже ефективними помічниками при облаштуванні каналізації та вигрібних ям на дачних ділянках і заміських будинках. З такою допомогою колись украй неприємний процес очищення вигрібної ями стане набагато простіше, та і здійснювати очищення буде потрібно значно рідше.