що З'явилися в садах Англії і Франції газони давно вийшли за межі цих країн. Все частіше ці зелені покриття можна зустріти на присадибних ділянках в нашій країні.

Партерний газон

Цей вид також називають англійським. Він створюється тільки з елітних трав, але виглядає шикарно. Ходити по ньому не можна, а доглядати за зеленим килимом доведеться багато і наполегливо. Партерний газон підійде тільки для терплячих і дбайливих дачників.

Мавританський газон

Він більше схожий на галявину з величезним розмаїттям трав і квітів. Його можна посіяти самому, підібравши рослини так, щоб палітра фарб радувала до самої осені, або придбати готовий газон. Доглядати за цим газоном дуже легко – досить тільки скошувати відцвілий траву. 

Універсальний газон

Якщо у вас немає часу, щоб сіяти траву і чекати, коли вона зійде, придбайте рулонний варіант. Він складається з сортів трав, які не потребують ретельного догляду. Універсальний зелений килим підійде для облаштування зон відпочинку, дитячих майданчиків і т. д. Але у нього є і недоліки: потрібна особлива підготовка грунту перед посадкою, також необхідно знати правила настилу рулонних смуг. 

Спортивний газон

Це ідеальний варіант для дитячих майданчиків, зон відпочинку і місць вигулу домашніх тварин. Спортивні газони складаються з трав, які не бояться витоптування, вони невибагливі і жорсткі. Ви можете не боятися, що з часом на зеленому полотні з'являться острівці землі. 

Садово-парковий газон

Это самый простой и дешевый вариант, его сделать на даче легче всего. Он состоит из растений, не боящихся палящих солнечных лучей, тени и вытаптывания, их не нужно постоянно стричь и поливать. Именно садово-парковые газоны часто встречаются на территориях около дома, патио и зонах отдыха. 

Вибираючи тип газону для дачної ділянки, спочатку подумайте про його призначення. Якщо ви хочете бачити на своїй ділянці шикарний зелений килим і готові за ним доглядати, вибирайте партерний варіант. Для дитячих майданчиків та зон відпочинку ідеальним стане садово-парковий або спортивний газон. А якщо у вас немає часу чекати, поки трава виросте, віддайте перевагу універсальному.