Насіння редьки, дайкону, ріпи
Вирощування дайкона.
Дайкон вирощують, як редьку або ріпу. Насіння висівають в два рядки на грядках шириною (1,0—1,2—1,4 м) з відстанню між рядками 60-70 см, а між рослинами в ряду — 20-25 см. Насіння висівають в отвори (по 2-3 насінини на гніздо), які проробляють пальцем або спеціальним маркером на глибину 3-5 див Сходи з'являться на 5-7-й день.
Щоб отримати хороший урожай, дайте коренеплодів достатньо місця для розвитку. І в теплиці, і на вулиці відстань між рядами повинна бути 60-70 см, а між рослинами – 20-25 см.
При появі 1 — 2 справжніх листків у гнізді залишають найбільш розвинене рослина, а інші видаляють або пересаджують в ті гнізда, де насіння не проросло. Надалі догляд зводять до прополка, 2-3 рыхлениям (спочатку глибоким, а потім поверхневим) і поливу.
Підгодівлю на добре заправлених ґрунтах не роблять, при необхідності її приурочують до фазі 1-2 справжніх листків (після проріджування).
Урожай прибирають через 40-70 днів в залежності від сорту, прибирання ведуть в суху погоду. На легких грунтах дайконы висмикують за гичку, а на важких їх підкопують лопатою, щоб не поламати довгі, соковиті коренеплоди. Зберігають овоч у поліетиленових пакетах або запескованными в ящиках. Добре зберігається дайкон в підвалі і в холодильнику при температурі від 0 до 5°.
Багато вітчизняних овочівників-любителів, які намагалися самостійно вирощувати дайкон, чекала невдача — рослини швидко викидали стрілку і зацвітали. Справа тут не в якихось секрети вирощування японського овоча, а в особливостях біології цієї рослини, в основному в його фото-періодичної реакції (реакції на тривалість світлового дня).
Как и другие корнеплодные культуры семейства крестоцветных (капустных), дайкон — растение длинного дня. То есть при длинном световом дне (15—17 ч и более), который наблюдается в наших северных широтах в летний период, ускоряется формирование генеративных органов (цветков и плодов), а образование вегетативных органов (корнеплодов) сдерживается.
И наоборот, со второй половины лета, когда длина дня сокращается до 15— 13 ч, у растений длинно дневной группы задерживается переход к репродуктивной фазе развития (цветению и плодоношению) и создаются благоприятные условия для формирования корнеплодов. Необходимо также учитывать и температурный фактор. При ранних сроках посева, когда пониженные весенние температуры сочетаются с длинным днем, стрелкующихся растений наблюдается больше, чем при летних посевах.