Продавець Агроплюс2000 розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
3634 відгуків
promo_banner
+380 (93) 583-19-11
+380 (50) 678-02-35
+380 (67) 750-31-32
Харків, Україна
насіння АГРОПЛЮС 2000 засоби захисту рослин
Залишити відгук

Насіння Еустоми (лизиантус)

Еустома або лизиантус – красивоцветущее рослина, яке вирощують і в саду, і в домашніх умовах. Широку популярність у квітникарів вона почала набувати порівняно недавно. Існує величезна кількість сортів еустоми, що відрізняються забарвленням, розміром квіток і висотою кущика.

Тонкощі вирощування та використання → лизиантуса)

1. Для вирощування в саду краще всього підійдуть сорти серії «Ехо» , «ABC»,"Маріачі" . А в горщечкової культурі зручно вирощувати компактні сорти серії «Флорида» або «Мермейд».

2. Куплені в магазині еустоми можуть ставитися і до високорослим сортів, але їх обробляють спеціальними речовинами – ретардантами, що пригнічують зростання, тому вони залишаються невисокими.

3. У відкритому грунті рослина зазвичай культивують як однорічник, хоча по своїй природі вона є багаторічним. В умовах помірного клімату еустома не завжди добре зимує.

4. Квітки еустоми довго (до трьох тижнів) зберігає свіжість у зрізку. Тому її часто використовують при складанні букетів і активно вирощують в промислових масштабах для продажу.

5. Лизиантус можна вирощувати в закритому грунті протягом усього року, якщо забезпечити йому комфортні умови освітленості і правильний температурний режим. Частину стебла з квіткою зрізують, залишаючи на нижній частині дві або більше пари листків, через деякий час (приблизно через місяць) вони дають нові пагони з квітками.

Еустома крупноквіткова

Найбільш ефектна, а тому і поширена у квіткарів еустома крупноквіткова або лизиантус Рассела. Її красиві пишні квітки-спіднички на довгих квітконосах дуже гарні і на клумбах, і в букетах. Забарвлення дуже різноманітна: ніжно-білий з бузковими краєчками, блакитна, рожева, пурпурний, пурпурно-червона, коричнева, бежева, світло-жовта. І це далеко не повний список! В залежності від сорту квітки можуть бути махровими і немахрових. Листя у рослини сіро-зелені, покриті легким восковим нальотом.

Також залежно від сорту рослина може бути великим – до 1,5 метрів у висоту або мініатюрним, від 12 см, яке зручно для вирощування в домашніх умовах.

Цвіте еустома пишно, на одній рослині може утворюватися близько 20 квіток. Їх розмір може бути від 5 до 15 см, і розпускаються вони цвітіння поступово, тому клумба довго зберігає декоративність.

Вирощування еустоми

Посадка і догляд за эустомой в саду

Краще час для посадки еустоми в грунт - початок липня. Висаджують її розсадою, краще використовувати покупну, оскільки вирощувати власну досить складно (як це зробити, описано нижче). Розсада до початку липня набуває досить розвинені пагони і коріння і найкращим чином приживається. Як раз в цей час рослини вже починають цвісти і продовжують цвісти майже до заморозків.

м

При посадці в саду эустому розміщують в півтіні, прямі сонячні промені їй протипоказані. Відстань між рослинами 15 см один від одного.

В кінці серпня можна обрізати пагони, залишаючи на пеньках по дві пари листків, тоді в кінці вересня – початку жовтня почнеться нове цвітіння.

Зимівля еустоми або як продовжити їй життя

Як вже говорилося вище, эустому зазвичай вирощують як однорічна рослина. Однак, якщо хочеться зберегти кущики еустоми на наступний рік, їх можна викопати, пересадити в горщики і забрати на зимівлю додому. Деякі квітникарі спочатку висаджують рослини в горщики і прикопують їх влітку в саду, щоб восени зручніше було забирати їх у приміщення.

Правда, процес приживання у приміщенні рослин відкритого ґрунту не проходить гладко, адаптація на новому місці може займати до 1 місяця. При різкій зміні температури з прохолодною вуличної на теплу кімнатну, а також зменшенні освітленості, рослини починають слабшати і чахнути. Тому починати переносити їх в приміщення потрібно раніше, наприкінці серпня – початку вересня, коли температура на вулиці і вдома приблизно однакова. Бажано також поміщати рослини спочатку на закриту лоджію, і лише через деякий час в кімнату, щоб дати эустоме час звикнути до нестачі світла. Додатково до цього потрібно обмежити режим поливу, поки рослина не звикне до нових умов, воно не зможе засвоювати велику кількість води.

Деякі квітникарі практикують перед пересаджуванням в горщик зрізати кущики майже під корінь і в такому вигляді надсилати на зимівлю. Часто після такої обрізки на рослині утворюються прикореневі пагони.

Забираючи рослини з саду, бажано обробити їх від можливих захворювань і шкідників, щоб не заразити кімнатні квіти.

Але навіть при багаторічному вирощуванні через 4-5 років з рослинами доводиться розлучатися, до цього часу на лизиантусе починає утворюватися все менше квіток, самі квітки дрібнішають, а іноді рослини і зовсім гинуть, незважаючи на хороший догляд.

Еустома в якості кімнатної рослини

Якщо ви хочете вирощувати эустому як кімнатна рослина, розміщувати її краще на східному або західному вікні, щоб на неї не потрапляло палюче сонце і намагатися присунути її ближче до скла, щоб забезпечити хоча б невелику різницю денної і нічної температур.

Зазвичай в домашніх умовах эустому вирощують як «одноразове» рослина, після цвітіння його викидають, якщо не ставиться завдання зберегти рослину для подальшої посадки в саду.

У цілому правила вирощування еустоми у відкритому і закритому грунті практично однакові.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner