Продавець Агроплюс2000 розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
3316 відгуків
promo_banner
+380 (93) 583-19-11
+380 (50) 678-02-35
+380 (67) 750-31-32
Харків, Україна
насіння АГРОПЛЮС 2000 засоби захисту рослин
Залишити відгук

Насіння Катарантуса (Барвінку)

Катарантус – дуже декоративна і невибаглива рослина, яка однаково добре росте в приміщенні і в саду.Відноситься до сімейства Кутровые. Однаково поширене в тропічних і субтропічних лісах Індонезії, Африки, Індокитаю, Індії, Філіппін, Куби, а також островів Мадагаскар і Ява. В диких умовах і при вмісті в зимових садах катарантус може виростати до півтора метрів у висоту. При кімнатному утриманні це швидкоростуча рослина зазвичай піддається обрізанню, так як його стебла з віком схильні оголятися..
Джерело: http://indasad.ru/krasivotsvetushchie/2079-katarantus-viraschivanie-uchod-razmnozhenie

Більшість знають катарантус під назвою «барвінок», «мадагаскарська вінка», «лонера», «стара діва» або «кайенский жасмин». Так як квітка погано переносить холоду, в саду його вирощують як однорічник. В горщиках і в умовах м'яких зим він проживе на одному місці кілька років, радуючи ніжними квітами і густою соковитою зеленню.

Опис рослини

Катарантус – однорічна або багаторічна вічнозелена рослина. Воно має стрижневу кореневу систему, яка покрита безліччю ниткоподібних відростків і йде углиб землі на 25-35 див. Прямостоячі пагони утворюють щільні, сильно розгалужені кущі заввишки до 60 см У природному середовищі висота куща може досягати 1,5 м.

Всі пагони покриті гладкою корою зеленого або рожевого кольору. На них ростуть супротивні, сидячі або короткочерешкові листя. Листя має овальну форму з заокругленим або гострим краєм. Довжина листочка становить 2,5-8 см, а ширина – 3 див. Гладка шкіряста поверхня забарвлена в темно-зелений колір. По центру виразно видно тонка біляста жилка.

Зацвітає катарантус вже наприкінці весни. Бутони розкриваються поперемінно, тому цвітіння може тривати в приміщенні навіть взимку. Квіти розпускаються в пазухах листків і на верхівках пагонів, збираючись в пухкі кисті. Віночок діаметром до 3 см має колосовидну форму і складається з п'яти, що зрослися біля основи пелюстки оберненояйцевидні або клиноподібної форми. Центральна частина квітки являє собою вузьку трубку, з якої ледве визирають яскраво-жовті пиляки.

Після запилення дозрівають серповидні листівки до 5 см в довжину і до 3 мм у ширину. Усередині знаходяться дрібні подовжені насіння чорного кольору з шорсткою поверхнею.

Видове різноманіття

В даний час рід катарантуса включає в себе 8 основних видів та декілька декоративних сортів. В культурі можна зустріти тільки катарантус рожевий. Він являє собою невисокий гіллястий напівчагарник з темно-зеленими довгастими листям і пятилепестковыми квітами різних відтінків білого і рожевого кольору.

Гібридні сорти вельми різноманітні. Для зручності вони розділені на сортові групи, усередині яких рослини можуть відрізнятися за будовою, забарвленням квітів і листя, а також періодом цвітіння. Найбільш цікавими є наступні групи:

  • Катарантус ампельний (каскад). Рослини з спадаючими батогами довжиною 75-150 див. Відростки покриті овальними темно-зеленим листям і невеликими червоними квітами, які розпускаються на кінцях пагонів і в пазухах листя по всій довжині.

           Аристократ. Чагарник з кулястої кроною заввишки до 50 см зацвітає в другій половині літа великими (до 5 см в діаметрі) квітками білого, червоного і рожевого кольорів. Серцевина квітки має контрастне забарвлення.

           Пасифік. Компактні кущики висотою 25-30 см і шириною 15-20 см цвітуть не так рясно, але відрізняються великими яскравими листям. Квіти на кінцях пагонів мають характерний вічко по центру і пофарбовані у біло-червоні тони.

           Перший поцілунок. Акуратний циліндричний кущик заввишки 30-40 см складається з яскраво-зелених видовжених листочків і квітів діаметром до 6 см з кораловими, рожевими, пурпуровими, лососевими пелюстками.

   

Вирощування з насіння

Насіннєве розмноження дозволяє швидко отримати багато здорових рослин. У травні можна сіяти насіння відразу у відкритий грунт. Для цього роблять неглибокі канавки на добре освітленій ділянці. Насіння рівномірно розподіляють з дистанцією 3-5 см і прикривають землею. Після посіву грунт з обережністю поливають. Підросли рослини можна пересадити. Зацвітає катарантус зазвичай через 2-2,5 місяці після посіву.

Ранньою весною починають вирощувати розсаду. Висаджують її у невеликі контейнери з пухким, родючим ґрунтом. Можна використовувати грунт для герані або скласти грунтосуміш самостійно з:

  • листової землі;
  • перегною;
  • піску;
  • торфу;
  • дернової землі.
Перед посівом насіння на кілька годин замочують у слабкому розчині марганцівки, а потім розподіляють з дистанцією 3-4 см на глибині 1,5-2 див. Контейнер накривають кришкою або плівкою. Його містять в добре освітленому місці, при температурі +24...+25°C.

Сходи починають з'являтися через тиждень, після чого укриття знімають. Ніжні сіянці поливають з обережністю і невеликими порціями. Через 2-3 тижні з появою чотирьох справжніх листків обережно проводять пікірування по окремих торф'яним горщикам. Потрібно бути дуже уважним і не пошкодити довгий корінь. Важливо підтримувати підвищену вологість повітря.

   

На постійне місце катарантус висаджують групами по 2-3 рослини, щоб утворилися великі кущі. Дистанція між такими кущами повинна становити 30-70 см, в залежності від розмірів рослини конкретного сорту.

Вегетативне розмноження

Великий кущ катарантуса можна розмножити методом поділу. Для цього навесні, під час пересадки, корінь гострим лезом розрізають на 2-3 частини. Місця зрізів посипають товченим деревним вугіллям і відразу ж висаджують деленко по окремим горщикам.

Навесні, під час обрізки, верхівки стебел можна укоренити. Роблять це у вологому піщано-торф'яний ґрунтосуміші. На період вкорінення рекомендується накрити живці прозорим ковпаком і поставити в добре освітлене місце. Рослини потрібно щодня провітрювати і обприскувати. Після вкорінення укриття знімають і вирощують квіти як зазвичай.

В кінці травня розсаду починають виносити на вулицю для загартовування. Пересаджування у відкритий грунт можна

виробляти тільки коли середньодобова температура повітря складе +20°C і вище.

Догляд в домашніх умовах

Катарантусы – рослини невибагливі, вони підійдуть квітникарям з невеликим досвідом. Однак домогтися рясного цвітіння і пишної крони можна лише дотримуючи ряду правил.

Освітлення. Квітка любить інтенсивне розсіяне освітлення. На вулиці його висаджують на відкритих ділянках або в легкій півтіні. Кімнатні рослини ставлять на східний або західний підвіконня. Від полуденних променів в приміщенні кущики слід притіняти, але при регулярному провітрювання або на свіжому повітрі прямі сонячні промені їм не страшні. Дуже важливо берегти катарантус від протягів.

Температура. Це теплолюбна рослина найкраще почуває себе при температурі +20...+25°C. Взимку необхідно забезпечити період спокою і знизити температуру до +12...+18°C. Якщо зробити це неможливо, необхідна додаткова підсвітка. Без неї стебла витягнуться і втратять декоративність.

Вологість. Найкрасивіше виглядають кущики, які утримуються при підвищеній вологості. Від сухого повітря сповільнюється зростання, а кінчики листя висихають і скручуються. Потрібно щодня обприскувати квітка, в жарку погоду, це роблять кілька разів в день. Добре, якщо поблизу буде знаходитися акваріум або піддон з мокрою галькою.

Полив. Рослину потрібно поливати часто і рясно, щоб грунт завжди була злегка вологою. Тривалий застій води протипоказаний, також потрібно спустошувати піддон після кожного зрошення. Вода для поливу використовується тепла і добре очищена.

Добриво. З квітня по вересень катарантус підгодовують двічі в місяць. Використовують мінеральні комплекси з високим вмістом фосфору і калію. Перед цвітінням рекомендується внести одну органічну підгодівлю.

Обрізка. Молоді рослини регулярно прищипують, щоб утворилася велика кількість бічних відростків. Навесні кущики обрізають на третину, це дозволяє довше зберегти охайний вигляд.

Пересадка. Швидкорослі кущики вимагають щорічної пересадки. При кімнатному вирощуванні процедуру проводять навесні методом перевалки, щоб не пошкодити коріння. Горщики повинні бути досить глибокими і не надто широкими. На літо можна висаджувати рослини у відкритий грунт, а восени, до настання холодів, обов'язково повертають їх у вазони.

Хвороби та шкідники. В дуже густих насадженнях та при вогкості розвиваються грибкові захворювання (коренева гниль, іржа листя). У цьому випадку необхідно пересадити рослину з заміною грунту і провести обробку фунгіцидом. На листках можуть селитися попелиці, щитівки, павутинні кліщі та білокрилки. При перших ознаках паразитів кущики необхідно обробити інсектицидами ( Конфідор Максі, Актара, Актофіт, Престо, Енжіо.)

Використання катарантуса

Компактні щільні кущики з яскравими квітами стануть відмінною прикрасою бордюрів і першого плану клумби. Їх часто вирощують у контейнерах і ящиках для озеленення балконів і терас, а також як звичайні кімнатні квіти. Катарантус ампельний висаджують в кашпо. Його красивий зелений каскад з різнокольоровими бутонами привертає масу уваги і вражає тонким ароматом. Катарантус можна використовувати як в квіткових композиціях, так і як грунтопокривна рослини. Він добре поєднується з барвінком, лобелією, бальзаміном і петунією.

  УВАГА! Катарантус є отруйною рослиною. Після роботи з ним потрібно ретельно вимити руки. Якщо ж в домі є діти і тварини, квітка потрібно поставити в недоступне для них місце.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner