Продавець Агроплюс2000 розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
3326 відгуків
promo_banner
+380 (93) 583-19-11
+380 (50) 678-02-35
+380 (67) 750-31-32
Харків, Україна
насіння АГРОПЛЮС 2000 засоби захисту рослин
Залишити відгук

Насіння Чорнобривців (Тагетесов)

Чорнобривці (Тагетесы) – теплолюбива культура, яка абсолютно не переносить заморозків. Рослини досить стійкі до посухи. Однак на початковому етапі росту та розвитку потребують достатньому зволоженні. Чорнобривці воліють легкі за механічним складом ґрунту, помірно родючим суглинкам зі слабокислою і нейтральним середовищем.

Для посадки чорнобривців вибирайте відкриті місця або легку півтінь. На сильно затінених ділянках рослини витягуються, а найголовніше погано цвітуть.

Основний спосіб розмноження тагетесов — за допомогою насіння. Гібриди можна розмножувати стебловими живцями, які чудово вкорінюються у воді.

Вирощування чорнобривців можливо як через прямий посів у грунт, так і з допомогою розсади. В грунт насіння висівають з кінця травня по початок червня. З використанням нетканного укривного матеріалу можливий посів в середині травня (або навіть раніше в більш теплих регіонах).

А от коли садити чорнобривці на розсаду? Тут потрібно врахувати кілька факторів:

  1. Як довго у вашому регіоні стоїть прохолодна погода і можливі поворотні заморозки. Пам'ятайте, що молоді рослинки тагетеса не люблять заморозків і можуть загинути, якщо їх посадити на «розтерзання» негоді.
  2. Потрібно врахувати коли ви хочете отримати квітучі рослини. Як при вирощуванні чорнобривців через прямий посів у відкритий грунт, так і при розсадному способі врахуйте, що з початку посіву до настання цвітіння рослинам потрібно в середньому близько 2 місяців (від 1,5 до 2,5 місяців, що залежить і від умов вирощування та від виду або сорту рослини).

Отже, посів насіння для отримання розсади проводять 15 березня—10 квітня. При більш пізньому посіві цвітіння рослин настає тільки у липні. При організації досвічування і створення необхідного температурного режиму посів чорнобривців проводять у січні-лютому. Тоді період цвітіння настає у квітні-травні.

Для посіву насіння готують розсадні ящики з почвогрунтом. Насіння висівають в борозенки глибиною 1 см з кроком 3-4 див. Зверху борозенки присипають сумішшю садової землі з піском (1:1).

При +22...+25°С перші паростки пробиваються на 4-6 день. Для нормального розвитку розсади потрібна більш низька температура +18...+20°С.

При появі 1-2 справжніх листочків сходи пікірують в ящики по схемі 7×7 див. Це дозволяє уникнути затінення і витягування розсади.

Чорнобривці легко переносять не тільки пікіровку, але і пересадку (навіть на стадії цвітіння). В цьому плані вони зовсім не примхливі на відміну від настурції.

Вирощування розсади чорнобривців з використанням парничків і плівкових теплиць дозволяє одержати саму міцну розсаду.

Посадку розсади чорнобривців на постійне місце здійснюють залежно від погодних умов регіону. У більш теплих краях — це може бути навіть кінець квітня, але частіше — початок-середина травня. А ось в холодних регіонах це можливо лише на початку червня.

Як садити чорнобривці
Для посадки чорнобривців на постійне місце готують невеликі лунки і висаджують за схемою:

  • 20×20 см – для низькорослих сортів і гібридів;
  • 30×30 см – для середньорослих;
  • 40×40 см – для високих.

Пам'ятайте ще й про те, що чорнобривці також бажані на багатьох грядках. Висаджені рослини поливають теплою водою.

Догляд за чорнобривцями
Догляд за рослинами включає поливи, прополку і розпушування ґрунту. Загущені насадження проріджують. Проріджування рослин та видалення бур'янів допомагає уникнути гнилі, яка з'являється на листках рослин в дощову погоду. Ну, а якщо ви замульчируете грунт, то полегшите собі роботу, так як не доведеться боротися з бур'янами. Та й поливати доведеться менше.

 

Видалення зів'ялих квіток надає бархатцам охайний зовнішній вигляд і продовжує цвітіння рослин. Цим вони схожі з багатьма іншими кольорами, наприклад, петунія також красивіше виглядає і краще цвіте, якщо постійно видаляти прив'ялі квітки.

Хоча шкідників у чорнобривців практично немає, але при тривалої спекотної погоди на рослинах може з'явитися павутинний кліщ.


 
 
 

Проблеми з вирощуванням чорнобривців
При вирощуванні тагетесов слід врахувати такі моменти:

  • Недолік вологи в грунті обмежує ріст рослин і позначається на розмірі суцвіть.
  • Тривале перезволоження грунту викликає загибель рослин в результаті ураження кореневої системи грибними хворобами.
  • При настанні затяжних дощів спостерігається загнивання суцвіть, особливо великих. Видаляйте їх, щоб не викликати загнивання всього рослини.
  • При похолодании до +10°С и ниже листья становятся красновато-лиловыми, процессы роста и развития приостанавливаются.
  • Высокие температуры и большое количество влаги, а также внесение органики весной способствуют наращиванию вегетативной массы растений в ущерб цветению.

Як бачите, агротехніка вирощування чорнобривців стандартна. По простоті вирощування і невибагливості вони не випадково займають перше місце серед всіх квіткових культур. Саме цим і пояснюється їхня популярність. Вирощування чорнобривців не повинно викликати ускладнень, так що успіху вам в оздобленні та оздоровлення свого саду!


 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner