Продавець Агроплюс2000 розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
3316 відгуків
promo_banner
+380 (93) 583-19-11
+380 (50) 678-02-35
+380 (67) 750-31-32
Харків, Україна
насіння АГРОПЛЮС 2000 засоби захисту рослин
Залишити відгук

Насіння базиліка

Базилік - посадка і догляд

базилік посадка і догляд

Ароматна та корисна зелень активно використовується для приготування других страв і салатів. Виростити базилік на своїй ділянці або ж в домашніх умовах не так просто, але при чіткому дотриманні всіх рекомендацій це цілком реально.

Посадка насіння базиліка

Проводити посадку базиліка насінням можна як у відкритий грунт, так і горшочным методом з підготовкою розсади. Якщо у ваших широтах помірний клімат, можна піти першим шляхом, у більш холодних широтах переважно спочатку виростити розсаду, та й працювати з нею набагато простіше.

Нижче розписані основні етапи і тонкощі посадки базиліка насінням.

  1. Висівати насіння можна в теплицю або парник в заздалегідь підготовлені ящики. У них насипають харчову та легку грунтосуміш. Туди висівають поштучно або ж попарно насіння.
  2. Лунки для висадки приблизно в півсантиметра, розташовані вони на відстані не більше 3 див. Таким чином на квадратний метр припадає до 6 м садивного матеріалу.
  3. При посадці та догляду за розсадою базиліка важливо постійно підтримувати правильну температуру. Для швидкого проростання в теплиці слід встановити 30°С, ну або не нижче 25°С (у такому разі час прокльовування трохи збільшиться).
  4. Після висадки все накривають плівкою і вже через тиждень з'являться перші сходи. Як тільки все насіння зійде, трохи опускаємо температуру до 25°С і при необхідності прореживаем посадки.
  5. Для того, щоб уникнути дебати, слід періодично провітрювати теплицю і посадки, поливати в помірному режимі. Як тільки у саджанців виростуть два справжніх листка, можна приступати до пікірування. Для цих цілей підійдуть горщики і пластикові стаканчики приблизно 5х5.
  6. Деякі дачники воліють висаджувати насіння відразу в горщики по кілька штук з подальшим проріджуванням. Це зручно в тому випадку, якщо ви живете в смузі з досить суворим кліматом і є ймовірність раптових приморозків: тоді забрати горщики в тепле місце або укрити їх буде набагато простіше.
  7. При такому догляді за розсадою базиліка в домашніх умовах не варто забувати і про підгодівлі. Краще всього підійдуть рідкі комплексні добрива. Висаджувати у відкритий грунт розсаду можна з віком не менше 45 днів, в ідеалі це 50-60 днів.

Посадка базиліка у відкритий грунт

Існує ряд рекомендацій, які забезпечать рясний і якісний урожай. В першу чергу слід правильно вибрати терміни посадки базиліка. В різних кліматичних широтах вони свої. Але в будь-якому випадку цей період настає тільки тоді, коли мине загроза заморозків. У північних широтах рекомендовані терміни посадки базиліка припадають на початок червня, у південних регіонах можна починати вже у середині-кінці травня.

Место для высадки должно быть хорошо освещенным и при этом не попадать в зону действия сильных ветров. Подготавливать участок под высадку следует еще с осени. Подготовка заключается во внесении перегноя и компоста в процессе перекопки.

Во время посадки базилика можно использовать несколько техник высадки:

  • подойдет так называемый ленточный метод в два-три ряда с расстоянием между ними не более 30 см,посадка базилика семенами а между посадками оставляют до 30 см;
  • можно использовать рядовой с расстоянием между рядами примерно 40 см, тогда расстояние между посадками будет порядка 50 см.

Для посадка базиліка і подальшого догляду його переносять у грунт з грудкою землі і заглиблюють в землю до сім'ядольних листочків. Головними у догляді є періодичні розпушування, прополка і підгодівля. Будьте готові до того, що перший час ваші саджанці трохи відстають у рості. Тому вже на третьому тижні приступають до першої підгодівлі. Це необхідно для посилень зростання. Вносять азотні добрива у вигляді розведеної сечовини.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner