Продавець Агроплюс2000 розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
3316 відгуків
promo_banner
+380 (93) 583-19-11
+380 (50) 678-02-35
+380 (67) 750-31-32
Харків, Україна
насіння АГРОПЛЮС 2000 засоби захисту рослин
Залишити відгук

Насіння Калібрахоа

Калібрахоа : вирощування і догляд, добриво, обрізка і розмноження

Калібрахоа – це рослина ампельного типу, має велику кількість квіток у формі дзвіночків, розташованих на великій кулястому кущі. Останнім часом, користується широкою популярністю серед любителів садівників і для прикраси саду, галерей та іншого. Калібрахоа оформляють в підвісних кашпо.

Все частіше можна зустріти це рослина, як прикраса зовнішньої частини балконів і вікон. Вони виглядають просто чудово, покращують непривабливість будівлі і просто радують око. Кількість квіток дійсно настільки велике, що його практично неможливо порахувати, тому в народі він названий «Мільйон дзвіночків».

Квітки Калібрахоа спочатку мали тільки фіолетові відтінки, а після того, як були проведені селекційні роботи, з'явилися нові кольори: білий, рожеві, вишневі, жовті і сині.

Головна особливість квіток полягає в тому, що вони мають неоднорідне забарвлення. Причому це не плавний перехід одного кольору, а два різний мають чітку межу, наприклад: рожевий та жовтий, темно-фіолетовий і рожевий, білий і рожевий, білий і жовтий та інше.

Калібрахоа :вирощування і догляд

  Для сприятливого росту калібрахоа необхідно забезпечити йому комфортні умови проживання,а саме: хороша освітленість (багато світла, але не палюче полуденне сонце).

  Відсутність протягів (так, наприклад, відкриті і дуже продуваються балкони або відкрита місцевість з частими поривами вітру), грунт легка (слабокисла або нейтральна) і добре дренований.

Полив калібрахоа

Треба бути дуже обережними при поливі. Уникайте перезволоження, інакше дуже швидко настане загнивання коренів.

А ось зволожувати квітка обов'язково і регулярно, особливо в спекотні дні. Обприскувати 3-4 рази за день, тільки не в той момент, коли сонце потрапляє прямо на кущ.

Добриво калібрахоа

Підживлення рослин проводять щотижня. Під час розмноження, розсаду підживлюють складом, що містить азот, а під час цвітіння – з великою кількістю калію і фосфору.

Грунт для калібрахоа

Грунт повинен складатися з суміші перегною, торфу, дернової і листової землі з додаванням піску. Кількість кожної складової може бути різною, головне, щоб субстрат вийшов досить пухким, але влагоемким.

На дно горщика або ящика насипається шар дренажу (близько 5 см), потім накладається необхідну кількість субстрату, поливаються мінеральними добривами, укладаються саджанці й довкола присипають залишком грунту. Висаджується розсада в ящики і кашпо дуже щільно – близько 60-70 саджанців на квадратний метр, для забезпечення пишного цвітіння.

Зимівля калібрахоа

Багато хто вважає, що це однорічна рослина і тому позбавляються від нього в кінці сезону, але насправді, якщо утримувати це рослина в прохолодному і вологому приміщенні, наприклад, засклений балкон з температурою повітря не опускається нижче 5-10°С вище нуля, і якщо калібрахоа перезимує, то навесні з нього зрізують черешки і укорінюють( для подальшого розмноження), а сам кущ може знову зацвісти.

Обрізка калібрахоа

В період цвітіння для підтримки гарного зовнішнього вигляду, проводять «зачистку» куща – обриваються зів'ялі квітки і листя, а в період ослаблення цвітіння, десь в середині літа, проводиться обрізка стебел, на половину довжини, що послужить хорошою стимуляцією для зростання і розгалуження молодих пагонів і відповідно збільшення квіткових зав'язей (ще більше квіток).

Калібрахоа : розмноження живцями

Для цього в кінці літа або на початку осені) зрізають верхні молоді пагони довжиною 5-6 см (обірвавши при цьому нижні листочки) і висаджуються в легкий, зволожений ґрунт. Потім накриваються скляною банкою або обрізаної пластикової пляшкою, для створення парника, що сприяє укоріненню.

Кожен день на пару хвилин цей парник варто провітрювати. Після того, як рослина вкоренилося, за ним треба доглядати як за звичайним кімнатною рослиною. Калібрахоа добре переносить зиму.

Весной с этих кустиков повторно срезают верхушечные отростки и укореняют – из них и получаются цветущие калибрахоа.

Калибрахоа выращивание из семян

При таком размножении есть один значимый минус – растение не унаследует материнские характеристики, например, цвет и размер цветков.

Для посева берется торфяная таблетка, которая размачивается в кипятке, подождать полного остывания. Чтобы избежать заболеваний черной ножки, торфяную таблетку поливают водой со слабым раствором марганцовки.

Далі, на поверхню поміщають насіння і створюють тепличні умови, накривши поліетиленовою плівкою, наприклад. Важливим моментом є висвітлення – встановлюється підсвічування (на ніч вимикати).

Приблизно через тиждень, насіння почнуть прокльовується, коли з'являться перші листочки необхідно час від часу провітрювати сходи. Через пару днів вони звикнуть до кімнатного сухого повітря і можна знімати плівку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner